Mk III`ul meu ( Bob`Mobilul :D )

Prezinta-ti masina

Moderator: Patthy VIP

Mk III`ul meu ( Bob`Mobilul :D )

Postby ebo » 01 Apr 2012 13:39

Salutare. Sunt nou pe acest forum si m-am gandit sa va prezint si eu golfuletzul meu pe care l-am achizitionat acum 3 ani. Pasiunea pentru masini o am inca de mic , iar dupa terminarea liceului de acum 2 ani m-am apucat incet incet de ea deoarece fondurile conteaza mult. Este vorba de un Golf III din anul 1997 , in 4 portiere , editia Bon Jovi , motor 1.6 AEE , injectie multipunct , 75 hp. fara prea multe dotari la interior , aici vorbim doar de dotarile specifice editie cum ar fi : ceasuri originale din fabrica albe cu cadrane rosii , interior negru , scaune sport Recaro din fabrica , trapa electrica , spoilerele fata aceeasi culoare fara portiunile alea negre. A fost adusa din Germania si am cautat sa fie cat mai ingrijita , km putini , motor bun , fara nici o modificare. Si asa am si gasit-o. De cand am achizitionat-o au fost schimbate discuri,placute,telescoape spate,bucse fata spate , calculatorul luat de pe un polo cu acelasi motor si cod doar ca era sport si avea si cutie hidramata si mai multi cai , l-am pus pe al meu si pana in prezent au urmat : grila fara emblema vopsita la culoare in primul stadiu , evacuare finala sport ,apoi scoase emblemele Bon Jovi de pe lateral spate si dedesubt de la stopuri , vopsite bandourile laterale in culoarea masinii, Cd player , subwoofer 350 W reali + statie, folii spate omologate, prelungire la capota pt a realiza un bad boy dar inca nu e finalizat am pus-o doar provizorie sa ma gandesc daca sa o fac sau nu , xenoane , buza de vr6 , 2 randuri de jante schimbate intilial am avut Stil Auto Racing pe 15, acum am pe masina RH in 5 spite pe 15 cu buza polishata si mai am o pereche care le-am scos la vanzare Borbet Bs in 4 prezoane pe 17 cu buza. Cam acestea sunt modificarile pana in prezent bineinteles ca am planuri cu masina dar treptat le voi realiza. Sunt bucuros ca pana acu e asa si merge stas de acum e o problema de timp pana cand va arata cum vreau.
Attachments
100_0535.jpg
100_0537.jpg
100_0557.jpg
DSCI1377.JPG
DSCI1390.JPG
DSCI1779.JPG
DSCI1776.JPG
DSCI1876.JPG
DSCI1869.JPG
DSCI1911.JPG
DSCI2013.JPG
DSCI2153.JPG
DSCI2181.JPG
DSCI2155.JPG
DSCI2175.JPG
ebo
Membru nivel 3

Re: Mk III`ul meu ( Bob`Mobilul :D )

Postby devil_cosmin » 01 Apr 2012 13:43

Bine ai venit si frumoasa masina bafta in continuare la modificari si multiii km fara incidente ;)
Love what you drive, drive what you love
devil_cosmin
Membru nivel 3

Postby ebo » 02 Apr 2012 13:43

Multumesc ! Asa sper sa fie ;)
ebo
Membru nivel 3

Postby Patthy VIP » 02 Apr 2012 14:40

bun venit printre noi! frumusel golful...se vede ca e ingrijit. o suspensie sport i-ar trebui...si daca nu folosesti carligul il poti da jos ca nu prea e aspectuos :) in rest arata bine asa cum e... pastreaza-l cat mai simplu

sa ai gria de el ca si el va avea de tine!
A girl who ain't afraid to get a little engine grease under her fingernails.

Image

clean mk3 under construction
mk2 old school project
VIP Customs - modificari si reparatii din fibra de sticla & polish jante

id mess: patthy71
Patthy VIP
Moderator

Postby Alex DEK » 15 Apr 2012 18:43

Arata bine golful tau.L-am vazut live in Humor.Imi plac jantele :D Bafta la modificat !
Mk3 SV 10 DEK
0733 176 412
Alex DEK
Membru nivel 4

Postby ovy » 15 Apr 2012 19:38

frumos si ingrijit golf. ce mai vrei sa ii faci?
ovy
Membru nivel 5

Postby Bluerigard » 15 Apr 2012 20:03

Salut frumoasa masina tot un singur lucru daca ai injectie multipunct trebe sa fie modelu cu 101 cp nu 75 , 75 are al meu cu injectie monopunct :) in rest nu am nimik de comentat imi place masina bafta la modificari :).Si bine ai venit pe forum :)
Mk3 AEA 1.6 75hp ..
Bluerigard
Membru nivel 4

Postby sb.04.bas » 16 Apr 2012 08:12

Bluerigard wrote:Salut frumoasa masina tot un singur lucru daca ai injectie multipunct trebe sa fie modelu cu 101 cp nu 75 , 75 are al meu cu injectie monopunct :) in rest nu am nimik de comentat imi place masina bafta la modificari :).Si bine ai venit pe forum :)

Scz de of.si cele multipunct au 75 de cai si sunt care au si 101
"..frate, dau pe spate mai repede cand vad un golf 3 carosat, umflat ,fibrand.."

id: b_antonyo4
tel: 0741.46.36.69
sb.04.bas
Membru nivel 5

Postby ebo » 17 May 2012 19:00

Alex DEK wrote:Arata bine golful tau.L-am vazut live in Humor.Imi plac jantele :D Bafta la modificat !

Multumesc ! :D La fel si tie ;)
ebo
Membru nivel 3

Postby ebo » 17 May 2012 19:05

Patthy VIP wrote:bun venit printre noi! frumusel golful...se vede ca e ingrijit. o suspensie sport i-ar trebui...si daca nu folosesti carligul il pot da jos ca nu prea e aspectuos :) in rest arata bine asa cum e... pastreaza-l cat mai simplu

sa ai gria de el ca si el va avea de tine!

Multumesc ! :D Il voi pastra cat mai simplu deoarece nu sunt genul de persoana care isi face masina pt alte scopuri , chiar sunt pasionat si in limita fondurilor, avand in vedere ca este si prima masina sunt atasat de ea si voi investi in ea pentru a o face pe gustul meu si cat mai ok . Cat despre carlig , da, vroiam sa il dau jos curand dar am avut un accident in care nu am fost vinovat si m-a scutit de foarte multe..si de atunci sunt cam nesigur in privinta deciziei de a-l tine sau sa il dau jos. Voi vedea. Ms de urari. :D foarte frumos si golful tau ;)
ebo
Membru nivel 3

Postby ebo » 17 May 2012 19:07

Bluerigard wrote:Salut frumoasa masina tot un singur lucru daca ai injectie multipunct trebe sa fie modelu cu 101 cp nu 75 , 75 are al meu cu injectie monopunct :) in rest nu am nimik de comentat imi place masina bafta la modificari :).Si bine ai venit pe forum :)

Multumesc ! :D Este si cu 101 si cu 75 tot multipunct :) Sa speram ca modificarile vor veni in timp mai scurt :)) Time means money and money means time , ceva de genul :D
ebo
Membru nivel 3

Postby ebo » 17 May 2012 19:22

ovy wrote:frumos si ingrijit golf. ce mai vrei sa ii faci?

Pff... trebuie sa ii schimb parbrizul , apoi suspensie sport, triple clare , semnalizarile astupate ,bara sa fie cva gen clean dar nu total , las prizele de jos, apoi sa chituiesc capota sa termin bad-boy`ul,toata evacuarea din inox, in vara acum trebuie neaparat sa il si vopsesc total,deoarece ultimele 2 ierni i-au cam facut rau :)) si trebuie sa ma decid in privinta culorii..cam astea ar fi lucruri de facut vara asta..adica in prim plan. Daca reusesc sa le fac apoi probabil va urma o inima mai mare , auditie si mai buna ( desi am in lucru acum un difuzor pe 18 de 600w reali) , dupa ce vad ce culoare o sa il fac voi umbla si la interior . in plan astea sunt in momentul de fata desi idei mai am cam astea ar fi realizabile si curand :D
ebo
Membru nivel 3

Postby JackPlayer87 » 21 May 2012 20:42

ce J si ET au RH-urile? Te intreb ca am si eu rh pe 15 la fel cu 5 spite si am J 8.5 si et 45 si imi iasa un pic in afara pe fata. la tine cum e?
VW Vento 1995 1.9 TDI (90 CP)
JackPlayer87
Membru nivel 1

Postby ebo » 22 May 2012 14:59

JackPlayer87 wrote:ce J si ET au RH-urile? Te intreb ca am si eu rh pe 15 la fel cu 5 spite si am J 8.5 si et 45 si imi iasa un pic in afara pe fata. la tine cum e?

Hmm...J au 7 parca si ET nu stiu exact ca nu m-am uitat niciodata de cand le-am pus pe masina fiindca am vazut ca sunt pe 15 si nu m-a interesat ca nu pareau mari , o sa dau o roata jos zilele astea si o sa iti spun. Nu imi ies in afara..sunt perfecte doar ca as vrea mai late pe spate :)) Tu ai exact acelasi model ?
ebo
Membru nivel 3

Postby ebo » 28 May 2012 16:37

O modificare minora dar de efect :D maine voi pune poze cu ambele numere puse pe masina .
Attachments
001.JPG
ebo
Membru nivel 3

Next

Return to Golful Meu