VW Golf MK3 GTI Edition

Prezinta-ti masina

Moderator: Patthy VIP

VW Golf MK3 GTI Edition

Postby zanga_style » 14 Oct 2011 20:11

Salutare,

deschid acest topic cu rolul de a prezenta achizitia si de a ne cuoaste. Sa incepem... in urma cu o saptamana si dupa lungi cautari si vizionari incheiate cu insucces am avut norocul de a gasii exact ceea ce cautam tocmai in Brasov...
Dupa cum spune si titlul topicului este vorba despre Vw Golf Mk3 GTI Edition avand majoritatea elementelor specifice GTI Edition de care sunt foarte multumit de cum arata, avand in vedere anul fabricatiei. Pe scurt voi face si o mica descriere a masinii:
Masina vine in dotare cu un motor de 2L 8v si 116hp, interiorul masinii este autentic GTI Edition iar exteriorul la fel.
Ca dotari sunt unele uzuale, mai exact, oglinzi electrice si incalzite, trapa electrica, stropitori incalzite, proiectoare, comp bord, volan reglabil, scaunele la fel sunt reglabile pe innaltime, volan si schimbator imbracate in piele cu cusaturi rosii si cam atat din cate imi aduc aminte, un incovenient ar fi ca nu are sistem de AC sau Clima.
Motorul merge foarte bine, nu intrerupe, nu da in nas, nu are scurgeri si chiar este vioi.
Caroseria este coupe, am tinut neaparat sa fie coupe pt a avea farmec si de ce nu o aliura de sportiva.
Ca si defecte optice la suprafata caroseriei nu sunt foarte mari, haionul trebuie schimbat pt ca se vede ca este reparat pe genunchi, a fost bubuita in spate dar nu foarte tare si pragul de pe partea stanga trebuie schimbat pt ca este copt si pe langa asta imi lipseste cu desavarsire acea panglica ce vine peste prag.
Deocamdata un singur lucru il detest la aceasta masina dar bineinteles nu este vina ei ci vina celui care a avut-o inainte.
Pe langa cele doua difuzoare stock din portierele din fata a masinii a montat doua difuzoare ovale pe cartonul din spate, ceea ce nu este foarte ok nici estetic si nici din punctul de vedere al sunetului, astept sa gasesc unul ne gaurit si care sa arate bine la dezmembrari.
Dupa schimbarea distributiei si schimbului de ulei(am optat pt Castrol 10w-40)si bieinteles filtrele am facut si prima schimbare pe partea de sunet,una minora sau nu, este un Alpine 9855r un fost cap de serie care isi face treaba foarte bine.
Pe partea de sunet voi merge spre SQ Level.
Interiorul si exteriorul vor ramane stock dar cu unele inbunatatiri fara a cadea in alta extrema.
Cam atat despre aceasta masina si mai jos aveti cateva poze cu masina
Mi-a parut bine!
Attachments
Imag057.jpg
Imag046.jpg
Imag052.jpg
Imag050.jpg
Imag064.jpg
Imag061.jpg
Imag058.jpg
Imag060.jpg
zanga_style
Membru nivel 3

Re: VW Golf MK3 GTI Edition

Postby bec » 14 Oct 2011 20:51

bine ai venit. imi place golful tau, mai ales gti 8-)
apropo, sa cumperi si cadioptru pe fata(langa semnalizarea din bara :D
bafta mare cu masina si sa te bucuri de ea
Just drive and smile
bogdanbec@yahoo.com
bec
Membru nivel 4

Postby zanga_style » 14 Oct 2011 20:55

bec wrote:bine ai venit. imi place golful tau, mai ales gti 8-)
apropo, sa cumperi si cadioptru pe fata(langa semnalizarea din bara :D
bafta mare cu masina si sa te bucuri de ea

bine te-am gasit sau v-am gasit, am dat comanda azi iar maine ma duc sa-l iau.
o sa ma bucur din plin!
stima!
zanga_style
Membru nivel 3

Postby ciufwow » 15 Oct 2011 11:35

Frumoasa masinuta :D , o stiu din vedere daca ai luat-o din brasov :P
ciufwow
Membru nivel 3

Postby zanga_style » 15 Oct 2011 12:01

ciufwow wrote:Frumoasa masinuta :D , o stiu din vedere daca ai luat-o din brasov :P

merci, a avut doi propietari in bv, dar nu au tinut-o f mult, asta ultimul o tinea pe langa gara ceva mai in fata spre un sens giratoriu, avea AMR la nr poate te ajuta cu ceva...
zanga_style
Membru nivel 3

Postby zanga_style » 16 Oct 2011 10:04

maine masina va primii un cadou de toamna-iarna, o cosmetizare profi la interior:)
zanga_style
Membru nivel 3

Postby fujitsu999 » 16 Oct 2011 11:28

La niste jante nu te-ai gandit, poate cele modulare de Jahre Ed daca vrei sa o pastrezi OEM ? dessre masina ti-am lasat reply si p 4tuning, asa ca stii parerea mea :D
Dubmeister
Image
fujitsu999
Membru nivel 4

Postby zanga_style » 16 Oct 2011 11:35

fujitsu999 wrote:La niste jante nu te-ai gandit, poate cele modulare de Jahre Ed daca vrei sa o pastrezi OEM ? dessre masina ti-am lasat reply si p 4tuning, asa ca stii parerea mea :D

man asta este cadoul de primavara,mai exact jante BBS modulare, gume toyo proxes si suspensie reglabila, deabia am luat masina, iarna asta imi ajunge sa strang pt cele enumerate pt a fi masina completa si cam atat "for the moment" tx pt parere!
Stima!
zanga_style
Membru nivel 3

Postby ciufwow » 16 Oct 2011 16:31

zanga_style wrote:
ciufwow wrote:Frumoasa masinuta :D , o stiu din vedere daca ai luat-o din brasov :P

merci, a avut doi propietari in bv, dar nu au tinut-o f mult, asta ultimul o tinea pe langa gara ceva mai in fata spre un sens giratoriu, avea AMR la nr poate te ajuta cu ceva...

Am vazut-o mai mult ca sigur pe acolo :d Am admirat odata interiorul . Cati bani te-a costat daca poti sa zici ?
ciufwow
Membru nivel 3

Postby zanga_style » 16 Oct 2011 17:25

ciufwow wrote:
zanga_style wrote:

Am vazut-o mai mult ca sigur pe acolo :d Am admirat odata interiorul . Cati bani te-a costat daca poti sa zici ?

2200euro nu am stresuri ca altii, eu zic ca am luat-o la un pret bun, eu nu o vindeam doar cu atat...sau mai bine zis nu o vindeam :evil:
zanga_style
Membru nivel 3

Postby ciufwow » 16 Oct 2011 18:31

Ai luat-o foarte bine , avand in vedere ca e un GTI :)

Multi km fara incidente !
ciufwow
Membru nivel 3

Postby zanga_style » 16 Oct 2011 18:44

ciufwow wrote:Ai luat-o foarte bine , avand in vedere ca e un GTI :)

Multi km fara incidente !

am avut noroc:)
merci la fel!
zanga_style
Membru nivel 3

Postby zanga_style » 25 Oct 2011 20:18

maine duc masina la "doctor" se va alege cu o bara spate noua(cea pe care o am are cateva mici imperfectiuni) si cu un haion nou(idem cu bara)
voi pune pozele imediat ce o "externez" 8-)
zanga_style
Membru nivel 3

Postby unicatugeo » 26 Oct 2011 08:49

haionu tau ce defect are ???
unicatugeo
Membru nivel 5

Postby zanga_style » 26 Oct 2011 11:15

haionul meu, era plin de chit, asa a fost cand am luat masina si nu am vrut sa stau cu haionu ala plin de chit,,,
zanga_style
Membru nivel 3

Next

Return to Golful Meu