MKA

Prezinta-ti masina

Moderator: Patthy VIP

Re: MKA

Postby MKA » 15 Oct 2012 17:42

o poza info din interior...
Attachments
DSC01580.JPG
http://www.youtube.com/watch?v=bPcq_DciVUo
MKA
Membru nivel 4

Postby sb.04.bas » 15 Oct 2012 17:46

uaaaa :O:O:O unde sunt boxele din bord :O:O =))))))))))))))))))):)))))))))))))))))))) pun pariu ca multi nusi dau seama:)))))))))))
"..frate, dau pe spate mai repede cand vad un golf 3 carosat, umflat ,fibrand.."

id: b_antonyo4
tel: 0741.46.36.69
sb.04.bas
Membru nivel 5

Postby giksy » 15 Oct 2012 18:41

sb.04.bas wrote:uaaaa :O:O:O unde sunt boxele din bord :O:O =))))))))))))))))))):)))))))))))))))))))) pun pariu ca multi nusi dau seama:)))))))))))

:))))))) mare dreptate ai antonyo acu am vzt sh eu . o lucrare foarte bine facuta . felicitari boss pentru munca ;)
Nascut In Wolfsburg!
Crescut pe strazi !

ID : stephen_nr1
MY EX CAR
giksy
Moderator

Postby sb.04.bas » 15 Oct 2012 20:17

poi cum sa nu stiu cand eu..:-j
"..frate, dau pe spate mai repede cand vad un golf 3 carosat, umflat ,fibrand.."

sb.04.bas
Membru nivel 5

Postby lupalb » 16 Oct 2012 06:20

defapt nu putea sa intinda pielea pe bord, si de aia le-a desfiintat:))
Am vazut-o live acum 2 saptamani, si arata genial, chiar daca inca mai e work in progress.
Sunt impresionat de cum a fost vopsita, mana de artist acolo, nu am nimic de reprosat.
Astept sa vad si toate luminile legate (ca asta e treaba lu` MKA), mai ales treaba cu aprinsul luminilor cand descui masina....
Per ansamblu este un proiect subtil, bine gandit si foarte bine executat. Felicitari celor care au lucrat la masina, ati facut un lucru mare.
:ugeek:
http://lmgtfy.com/?q=youtube+4tuning+sibiu+

Let me GOOGLE that for you.

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul...
Image
lupalb
Moderator

Postby sb.04.bas » 16 Oct 2012 07:55

lupalb wrote:defapt nu putea sa intinda pielea pe bord, si de aia le-a desfiintat:))
Am vazut-o live acum 2 saptamani, si arata genial, chiar daca inca mai e work in progress.
Sunt impresionat de cum a fost vopsita, mana de artist acolo, nu am nimic de reprosat.
Astept sa vad si toate luminile legate (ca asta e treaba lu` MKA), mai ales treaba cu aprinsul luminilor cand descui masina....
Per ansamblu este un proiect subtil, bine gandit si foarte bine executat. Felicitari celor care au lucrat la masina, ati facut un lucru mare.

Nu acela a fost motivul..sincer daca nu modificam bordu nu avea nici un sens pielea..si așa chiar nu am văzut niciunu..a fost ceva de lucru dar eu sunt se părere ca a meritat..astept sa vad unu copiat :D

sb.04.bas
Membru nivel 5

Postby MKA » 16 Oct 2012 18:17

BAS garage este responsabil pentru succesul acestui proiect. Cat despre coaja bordului... foarte putin au remarcat lipsa capacelor de difuzoare si modificarea geometriei in zona airbag-ului, de altfel ne asteptam la asta :).

P.S. vizualizari multe in ultimele 4 zile insa posturile cu remarci pro sau contra inca se lasa asteptate... Asa cum am mai mentionat... este o masina hande made, nu una "plug & play" iar anumite detalii nu pot fi realizate ca si un proces tehnologic bine stabilit, insa pot spune ca am primit ok-ul pentru un fotoshooting, in primavara. MKA-ul nu mai coboara anul acesta.
MKA
Membru nivel 4

Postby tepam » 16 Oct 2012 18:33

uite si un comentariu de la mine.ai realizat impreuna cu bas garage intr-un timp atat de scurt ce altii fac in 5 ani.comentariile sunt degeaba,prea multe nu am ce spune pt ca masina e fara cuvinte.si sunt sigur ca asta e doar inceputul.bravo tie si lui antonyo pentru ce ati realizat.va doresc numai bine si drumuri bune.bafta :D
EVERY DAY I SEE MY DREAM!
tepam
Membru nivel 4

Postby valyh » 16 Oct 2012 18:41

sb.04.bas wrote:
lupalb wrote:defapt nu putea sa intinda pielea pe bord, si de aia le-a desfiintat:))

Nu acela a fost motivul..sincer daca nu modificam bordu nu avea nici un sens pielea..si așa chiar nu am văzut niciunu..a fost ceva de lucru dar eu sunt se părere ca a meritat..astept sa vad unu copiat :D

chiar sunt foarte hotarat sa copii eu...ai uitat ca nimic nu e unic? totul e copiat?
in alta ordine de idei...mka de ce nu ai ales alta culoare de piele daca tot ai imbracat bordul? e pacat....multi nu isi dau seama din poze ca e imbracat in piele...eu as fi ales o culoare sa se asorteze si cu exteriorul....sau o culoare deschisa...asta e ideea mea...nota 10 pentru lucratura! merita fiecare banut dat...la cum e intinsa pielea de bine, nu am ce zice si nu cred ca multi nu au de comentat...culoarea as fi ales alta...atat...bafta in continuare...si asteptam pozele mult asteptate ;)
Image
fuck new model cars..i'm riding old school!
pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie!
my clean mk3 under construction
mk2-old school project
ceva de vorbit cu mine? (click aici!)->mk3vip Image
valyh
Moderator General

Postby MKA » 17 Oct 2012 05:55

Multumesc tepam. Multumesc valyh... da buna sugestie :), sincer... ca si culoare exterioara vroiam un "ticlam putred" - sa-i spun asa, cu piele in culoarea coniacului, insa... am pus in balanta faptul ca folosesc masina zi de zi, nu doar de show. Sincer sa fiu am avut pielea neagra... insa daca nu am fete de usi din piele oem, cele cu material nu ies bine imbracate in piele. Am preferat sa raman la negru... si datorita scaunelor gti aniversar, nu as fi putut pune alta culoare.
MKA
Membru nivel 4

Postby sb.04.bas » 17 Oct 2012 10:52

nu stiu daca e chiar cum spui tu cu nimic nu e unic..te contrazic aici..eu sincer nu am vazut nici un bord asa, mia venit idea pe moment in garaj cand ne uitam la bord..si sunt si lucuri greu de copiat..nu sunt toate ca o prelungire sau un clean..

sb.04.bas
Membru nivel 5

Postby valyh » 17 Oct 2012 17:08

sb.04.bas wrote:nu stiu daca e chiar cum spui tu cu nimic nu e unic..te contrazic aici..eu sincer nu am vazut nici un bord asa, mia venit idea pe moment in garaj cand ne uitam la bord..si sunt si lucuri greu de copiat..nu sunt toate ca o prelungire sau un clean..

te contrazic aici...am ajuns la concluzia ca se copie orice si oricand...s-a dus vremea nfs-ului cand majoritatea isi facea masina dupa cum visau noaptea si erau wow....mai devreme sau mai tarziu tot se copie garantat! fiecare are dreptate in felul lui pana la urma...faptul ca vine cineva cu o chestie noua la "clean" si altii vor sa faca exact la fel si au tupeu sa ceara detalii cu poze explicative sa isi faca si ei ma deranjeaza...sincer acum nu ma mai intereaza cine si cum face ca pana la urma fiecare masina isi are personalitatea ei si proprietarul ei...poti face cat vrei tu de unic ca tot se va trezi unul sa copie...stiu unde vrei sa bati...la faptul ca am sarit in sus cand si-a mai facut cineva prelungire la hayon ca la mine...sincer m-a cam deranjat dar nu ma mai intereseaza, mi-a trecut...oricum nu pot sa impiedic pe x sau pe y sa nu faca ca vreau eu...stiu ca mai devreme sau mai tariziu o sa se intample...

mka referitor la fetele de portiere...am inteles ca se da materialul ala jos si pe urma se pune pielea, citisem undeva ca se da jos greu....ai dreptate cu masina de zi cu zi, dar daca o faceai cum spuneai era o bomboana de masina!
Image
pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie!
mk2-old school project
valyh
Moderator General

Postby sb.04.bas » 17 Oct 2012 17:24

valyh wrote:
sb.04.bas wrote:nu stiu daca e chiar cum spui tu cu nimic nu e unic..te contrazic aici..eu sincer nu am vazut nici un bord asa, mia venit idea pe moment in garaj cand ne uitam la bord..si sunt si lucuri greu de copiat..nu sunt toate ca o prelungire sau un clean..

te contrazic aici...am ajuns la concluzia ca se copie orice si oricand...s-a dus vremea nfs-ului cand majoritatea isi facea masina dupa cum visau noaptea si erau wow....mai devreme sau mai tarziu tot se copie garantat! fiecare are dreptate in felul lui pana la urma...faptul ca vine cineva cu o chestie noua la "clean" si altii vor sa faca exact la fel si au tupeu sa ceara detalii cu poze explicative sa isi faca si ei ma deranjeaza...sincer acum nu ma mai intereaza cine si cum face ca pana la urma fiecare masina isi are personalitatea ei si proprietarul ei...poti face cat vrei tu de unic ca tot se va trezi unul sa copie...stiu unde vrei sa bati...la faptul ca am sarit in sus cand si-a mai facut cineva prelungire la hayon ca la mine...sincer m-a cam deranjat dar nu ma mai intereseaza, mi-a trecut...oricum nu pot sa impiedic pe x sau pe y sa nu faca ca vreau eu...stiu ca mai devreme sau mai tariziu o sa se intample...

mka referitor la fetele de portiere...am inteles ca se da materialul ala jos si pe urma se pune pielea, citisem undeva ca se da jos greu....ai dreptate cu masina de zi cu zi, dar daca o faceai cum spuneai era o bomboana de masina!

nu bat la ce ai spus..alex e martor..inainte sa intru pe forum..nu statea pe net sa ma uit dupa golfuri..dar vazusem unu cu haionul asa pe autostrada in trecere si mam gandit repede la stopurile de gt ce bine ar da si asa iam explicat atunci lu alex..exact ce a iesit la el la spate.dar dupa ce am intrat pe forum am vazut ca mai sunt..multe ideei care mi leam construit leam vazut facute de uni colegi de pe forum..eu batea undeva la ideea ca sunt putini pasionati adevarati si ca sa nu fi copiat trebuie sa achizitionezi piese mai rare si scumpe si sa faci modificari mai costisitoare..pana la urma degeaba arata in poza ca si masina lu x si in realitate are o groaza de defecte..sincer nu ma incalzeste cu nimic..mie crezi ca nu imi e greu sa cumpar numa poze si alte masini cu care sa umblu si masina mea de suflet sa stea suspendata?dar stiu ca atunci cand e gata..va fi 85% gata si ce am facut numai dau jos..si asta e..

sb.04.bas
Membru nivel 5

Postby valyh » 17 Oct 2012 18:21

ai dreptate cu defectele....cum spuneai si tu putini sunt pasionati si isi bat capul de unii singuri...dar na asta e mentalitatea, nu avem ce face...scuze mka pentru offtopic :oops:
Image
mk2-old school project
valyh
Moderator General

Postby MKA » 17 Oct 2012 18:54

Stati linistiti! O asemenea discutie amicala este constructiva, avem din ce sa invatam. Cel mai importanta lucru este ca impartim aceeasi pasiune... golf 3 - hand made! Nu - plug & play. Stima pentru cei care chiar fac ceva unicat!
MKA
Membru nivel 4

PreviousNext

Return to Golful Meu