De ce o cotizatie ?

Se pot dona 3, 5, 10 lei ... cat vrea fiecare. Pentru ce sunt banii ? Click

Re: De ce o cotizatie ?

Postby marius_golf3 » 19 Nov 2011 23:39

cea mai buna idee ar fi ceea,cu un alt club si un alt forum (nu ka asta invechit s.a.m.d) daca domnul picinell nu vrea sa faca nik .....................pt el clubu asta nu inseamna nimic,unii oamenii se implica foarte mult pt acest club....poate au lipsiti si de la serviciu sa ajunga la intalnire,poate s-au imprumutat de banii sa participe la evenimentele nationale...ca nu toti avem banii......Repet pt pici golf-club este o AFACERE din care el face banii pe urma noastra , cu stickere parasolare(de 2 lei fara folie de transfer dai cu scotch de hartie ca merge :-j Halal ...........)Sau cv de genu am parasolare dar trb sa vi-le decupati voi :-j eu cand cumpar de la anumiti furnizori de stickere , parasolare etc, baietii mi-le dau taiate cu folie de transfer....nu cu scotch de hartie si mai ieftin ca picinell................pe el cand il suni ba e sub masina ba colanteaza....numai ca sa iti dea cu flitt........cred ca pe forumul asta nu a mai intrat de 2 saptamanii..........oricum daca nu se va face nik vom face noi,mana asta de oamenii de membrii............

Dupa cititrea acestor posturi scrise de voi .... am ajuns la o concluzie:
Multi dintre voi sunt foarte dezamagiti de acest """Conducator""",cati suntem ne putem face alt site alt club,Sunteti de acord cu mine ? , daca noi vom pleca se va alege prafuu de forumu asta deoarece nu prea avem membrii activi....sunt si membrii cu 0 posturi.......Deci Haideti sa facem noi ceva gen www.golfclub.ro/com.org.....
Mk3 1.4 ABD Suspensie Reglabila , Filtru Sport,Volan Sport,Toba Finala Remus,Jante aliaj 15".
Id marius_2oo5
marius_golf3
Membru nivel 5

Postby zanga_style » 20 Nov 2011 00:03

dupa spusele voastre este ok sa mai asteptam putin si daca nici atunci nu putem pune punctul pe i, forumul ramane forum, iar clubul separat si aia e. Eu am toate intentiile sa sustin ideeile bune si sa ma implic impreuna cu restul membrilor interesati si sa facem o treaba buna. Pe langa asta mai mai intervine inca ceva, la inceput s-a discutat in felul urmator, cine cotizeaza beneficiaza de calitatea de membru oficial si de toate serviciile aferente in urma deal-urilor facute cu diverse firme, iar cei care sunt membrii si care nu se implica si doar mananca seminte la intalniri si comenteaza pe forum doar "misto" "nasol" "e frumoasa" etc(am auzit ca sunt si 'dastia)sa nu beneficieze de acele deal-uri! Corect, pe baza unui tabel cu membrii cotizator si e simplu ai o evidenta. DAR acum a intervenit noua discutia cum ca pici face el singur tot, bun iar noi ca niste membrii fair-play amortizam investitia ca ne pasa si ca vrem noi, dar solutia asta nu va fi una oficiala sa se tina cont de cine a pus si cat, concluzia este ca vor iesii discutii cum ca ala de ce da si eu de ce nu(aici facand referinta la beneficii) si asa mai departe, pt ca nu va fi o evidenta si ceva controlat. Parerea mea!Pace!
zanga_style
Membru nivel 3

Postby harap09 » 20 Nov 2011 01:30

@zanga-stile...in general sunt de acord cu postarile tale doar ca aici cred ca ar fi mai bine ca TOTI membrii sa beneficieze de TOATE avantajele clubului. Motivatia ar fi ca nu suntem toti din aceeasi mama, avem gandiri diferite, si nu cred ca e eava gresit daca un utilizator a carui singura investitie este de 1 RON (contravaloarea unui sticker) sa poata sa-si cumpere de exemplu piese mai ieftine.
Cei care cotizeaza o vor face pe sistemul Onoarei. Ce poate fi mai elegant decat sa participi la faurirea unui obiectiv comun al unor pasionati?....probabil tot aceeasi vom fi implicati si in organizarea diferitelor evenimente fapt care va atrage la randul lui alti potentiali membrii cat si colaboratori.

Cred ca transmitem un mesaj gresit daca incercam sa diferentiem utilizatorii in functie de cotizatie.

Cei care fac comentarii simpliste la intalniri sau pe forum indeplinesc onorabila conditie de a fi prezenti la intalnire si de a fi activi pe forum. Convingerea mea este ca, pe masura ce acest club va deveni palpabil, si discutiile vor capata un nou statut.

Toate cele bune!
Improving Perfection!
0765506983
harap09
Membru nivel 3

Postby paizisc » 20 Nov 2011 02:16

dar ce se sustine si pentru ce, prin legalizare? nu de alta dar in afara de o vulcanizare nu e nici o soc.comerciala, srl etc. care sa prezinte interes de cei de la GC. iar proiectul lui Alin e hilar.
restul tarii va aduna si trimite bani?
ce cer in schimb?

piese se pot cumpara ieftin de pe multe site-uri inclusiv de aici si fara cotizatie, deci fff puerila explicatia.
care sunt restul de avantaje aduse in favoarea membrilor in urma legalizarii?
paizisc
Moderator General

Postby Patthy VIP » 20 Nov 2011 09:30

imi pare sincer rau ca s-a ajuns asa si aici... certuri si discutii ca pe alte forumuri. PACAT! pana acum ceva timp multi veneau in golf club fiindca era diferit de celelalte forumuri/cluburi si aici primeau sfaturi,chiar si ajutor in solutionarea problemelor, etc... dar cum picinel nu si-a mai dat interesul acest forum incepe sa se destrame...se imparte in bisericute. probabil de asta din 2878 useri doar vreo 2-300 sunt activi :( cu ceva timp in urma cativa membri au plecat tot din cauza unor certuri si si-au facut ei forum...acum vad ca unii vor acelasi lucru. trist...foarte trist faptul ca unii useri si-au batut capul degeaba pana acum pt binele forumului.
sunt curioasa daca chiar va face ceva picinel pt acest forum si pt club sau il va lasa in voia sortii.

cat despre cotizatie..eu sunt de acord, dar parerea mea e ca intai ar trebui sa se stranga banii de la cei din bucuresti si abia pe urma din tara fiindca totul pleaca de acolo..de exemplu in alte cluburi se plateste cotizatie, vreo 50 lei la intrarea in club iar in schimbul acestei sume membrii primesc parasolar,sticker,tricou si sapca iar apoi cotizeaza lunar cu cate 15-20 lei... eu zic ca ar fi bine sa facem si noi la fel. e o suma ok si isi permite oricine sa plateasaca..si poate asa nu vor mai fi comentarii ca de ce userul x a dat mai putin sau mai mult...
A girl who ain't afraid to get a little engine grease under her fingernails.

Image

clean mk3 under construction
mk2 old school project
VIP Customs - modificari si reparatii din fibra de sticla & polish jante

id mess: patthy71
Patthy VIP
Moderator

Postby paizisc » 20 Nov 2011 10:14

Patthy VIP wrote:imi pare sincer rau ca s-a ajuns asa si aici... certuri si discutii ca pe alte forumuri. PACAT! pana acum ceva timp multi veneau in golf club fiindca era diferit de celelalte forumuri/cluburi si aici primeau sfaturi,chiar si ajutor in solutionarea problemelor, etc... dar cum picinel nu si-a mai dat interesul acest forum incepe sa se destrame...se imparte in bisericute. probabil de asta din 2878 useri doar vreo 2-300 sunt activi :( cu ceva timp in urma cativa membri au plecat tot din cauza unor certuri si si-au facut ei forum...acum vad ca unii vor acelasi lucru. trist...foarte trist faptul ca unii useri si-au batut capul degeaba pana acum pt binele forumului.
sunt curioasa daca chiar va face ceva picinel pt acest forum si pt club sau il va lasa in voia sortii.

cat despre cotizatie..eu sunt de acord, dar parerea mea e ca intai ar trebui sa se stranga banii de la cei din bucuresti si abia pe urma din tara fiindca totul pleaca de acolo..de exemplu in alte cluburi se plateste cotizatie, vreo 50 lei la intrarea in club iar in schimbul acestei sume membrii primesc parasolar,sticker,tricou si sapca iar apoi cotizeaza lunar cu cate 15-20 lei... eu zic ca ar fi bine sa facem si noi la fel. e o suma ok si isi permite oricine sa plateasaca..si poate asa nu vor mai fi comentarii ca de ce userul x a dat mai putin sau mai mult...

paula si eu sunt de acord cu propunerea ta, insa inca cder insistent sa se prezinte ce avantaje imi aduce mie ca membru participarea si cotizarea la club, ca fazele gen reduceri la piese si tractari sunt nisip in ochi, se vand acum-aici piese reduse si despre tractari ........atata vreme cat am prieteni si colegi de forum, nu am avea nevoie de ele! iar ca sa dau 50 ron pe luna pentru sepci si parasolare, sa ma iertati, dar nu ma pasioneaza!
paizisc
Moderator General

Postby Picinell » 20 Nov 2011 10:17

da ... exact :) ai perfecta dreptate ... toti cei care sunt cu gura mare pe forum vor disparea ... chiar voi sta 2-3 zile acasa ma ocup numai si numai de forum

moderatori pe fiecare categorie in parte, reguli mai stricte ... si o mai mare activitate pe forum
Mk3 1.6 75 hp AEA ( EX )
Mk4 1.6 101 hp SR / AKL
Mk3 2.0 116 hp
ID golf_club_ro
Tel 0768.312.741
Picinell
Site Admin

Postby Patthy VIP » 20 Nov 2011 10:33

Picinell wrote:moderatori pe fiecare categorie in parte, reguli mai stricte ... si o mai mare activitate pe forum

asta chiar ar trebui...

Image

mk2 old school project

Patthy VIP
Moderator

Postby paizisc » 20 Nov 2011 10:46

Patthy VIP wrote:
Picinell wrote:moderatori pe fiecare categorie in parte, reguli mai stricte ... si o mai mare activitate pe forum

asta chiar ar trebui...

ai putea sa o faci si pe Paula moderator, impreuna cu valih sa se ocupe de mk2+mk3, mecanica si fibra de sticla
paizisc
Moderator General

Postby Patthy VIP » 20 Nov 2011 10:53

hehe paizisc de-ai sti cat am mai stat eu de pe contul lui valy si am facut ordine pe aici cand el nu a avut timp... :lol:

Image

mk2 old school project

Patthy VIP
Moderator

Postby mentalleyes » 20 Nov 2011 14:23

a mai zis pici si acum 2 saptamani ca face si drege si a facut.... :lol:,apoi cristi eu zic ca intai sa facem clubul si apoi sa vorbim de beneficii,vrei sa intri in asta bine,nu,te rog nu iti mai raci gura degeaba sa cauti nod in papura nu te roaga nimeni pe tine expres sa intri in asta,nu vrei stai deoparte frate,multi dintre noi vrem sa vedem si ceva legal,lasa-ne pe noi sa ne batem capul cu asta te rog,ori vii cu sustinere pentru asta ori te rog lasa intrigile
plus a eu zic sa lasi propunerile tu,sa se dea ce se da pe buna dreptate,nu cum s-a dat la inceputul forumului(aici nu am nimic cu vali,cei din bucuresti stiu la cine ma refer),inca odata,asteptam sa vedem ce face pici saptamana asta ca de mult timp doar vorbeste dar realitatea il contrazice,tu daca vrei sa mananci seminte si sa bei cola la intalnire cum facem de 3 ani atunci fa asta si fara sa comentezi de ceva ce vad ca nu vrei sa ai de-a face

p.s:fara astia cu gura mare pe aici forumul este mai mult decat mort si astia cu gura mare vor binele forumului,dar se [pare ca te simti lezat de asta,ai postat fara macar sa citesti ca pentru ce ai infaptuit tu ne zbatem..... :lol: :? :|
old vw's dont leak oil! they just mark their spot!
0766949941
Y.M:mentalleyes
viewtopic.php?f=57&t=152
mentalleyes
Membru nivel 5

Postby zanga_style » 20 Nov 2011 14:28

mentalleyes wrote:a mai zis pici si acum 2 saptamani ca face si drege si a facut.... :lol:,apoi cristi eu zic ca intai sa facem clubul si apoi sa vorbim de beneficii,vrei sa intri in asta bine,nu,te rog nu iti mai raci gura degeaba sa cauti nod in papura nu te roaga nimeni pe tine expres sa intri in asta,nu vrei stai deoparte frate,multi dintre noi vrem sa vedem si ceva legal,lasa-ne pe noi sa ne batem capul cu asta te rog,ori vii cu sustinere pentru asta ori te rog lasa intrigile
plus a eu zic sa lasi propunerile tu,sa se dea ce se da pe buna dreptate,nu cum s-a dat la inceputul forumului(aici nu am nimic cu vali,cei din bucuresti stiu la cine ma refer),inca odata,asteptam sa vedem ce face pici saptamana asta ca de mult timp doar vorbeste dar realitatea il contrazice,tu daca vrei sa mananci seminte si sa bei cola la intalnire cum facem de 3 ani atunci fa asta si fara sa comentezi de ceva ce vad ca nu vrei sa ai de-a face

p.s:fara astia cu gura mare pe aici forumul este mai mult decat mort si astia cu gura mare vor binele forumului,dar se [pare ca te simti lezat de asta,ai postat fara macar sa citesti ca pentru ce ai infaptuit tu ne zbatem..... :lol: :? :|

faci cumva referinta la mine?sau poate mai cheama pe altcineva Cristi si nu am eu idee?lamureste-ma si pe mine
zanga_style
Membru nivel 3

Postby mentalleyes » 20 Nov 2011 14:32

zanga_style wrote:
mentalleyes wrote:a mai zis pici si acum 2 saptamani ca face si drege si a facut.... :lol:,apoi cristi eu zic ca intai sa facem clubul si apoi sa vorbim de beneficii,vrei sa intri in asta bine,nu,te rog nu iti mai raci gura degeaba sa cauti nod in papura nu te roaga nimeni pe tine expres sa intri in asta,nu vrei stai deoparte frate,multi dintre noi vrem sa vedem si ceva legal,lasa-ne pe noi sa ne batem capul cu asta te rog,ori vii cu sustinere pentru asta ori te rog lasa intrigile

faci cumva referinta la mine?sau poate mai cheama pe altcineva Cristi si nu am eu idee?lamureste-ma si pe mine

off mane,sincer nu stiam ca te cheama cristi,ma refeream la PAIZISC pe el il cheama tot cristi... :lol: :D
old vw's dont leak oil! they just mark their spot!
0766949941
Y.M:mentalleyes
viewtopic.php?f=57&t=152
mentalleyes
Membru nivel 5

Postby zanga_style » 20 Nov 2011 14:35

in regula man:)esti salvat atunci :mrgreen: ma si miram cat de inversunat erai pe mine...e ok
Pace!
zanga_style
Membru nivel 3

Postby cotto » 20 Nov 2011 14:42

Care dintre voi stie formalitatile de legalizare club sau legalizare ong ? Puneti aici link-uri ceva, sunt curios. Multumesc
Citeste -> REGULAMENT GOLF CLUB FORUM! <- Citeste
cotto
Moderator

PreviousNext

Return to * Donatii pentru intretinerea forumului *