"Check deadlock ! "

Ai Golf 6 sau Jetta / ai o problema / vrei un sfat / posteaza aici.

"Check deadlock ! "

Postby Odahviing » 24 Jan 2012 13:46

Salut,
am un Golf 6 nou, si de fiecare data cand opresc motorul imi apare in bord acest mesaj: "Check deadlock! Owner's manual". cartea masinii este in romana, am parcurs-o dar nu am gasit nimic care sa se lege de mesajul care-mi apare in bord. am intrebat la service si mi-au spus ca revin, n-au revenit cu nicio solutie.
mai mult de atat, cand plec in marsalier din parcare si franez usor, se aude un mic troncanit de sub masina. am dus masina in service, mi-au dat-o 2 zile mai tarziu spunand ca au strans niste suruburi de la punte si ca e ok. dupa 2 zile se aude iar. le-am spus sa se uite la absolut tot, articulatii, frane, tot ce ar putea sa scoata un zgomot si n-au gasit nimic -spun ei. ce ar putea fi? idei?
Odahviing
Membru Incepator

Re: "Check deadlock ! "

Postby paizisc » 24 Jan 2012 14:09

exista multe motive sa se auda ce spui tu!
fara sa se studieze indeaproape problema nu stiuc e sa zic

poti sa imi scrii pe mess, sa te trimit la un baiat sa se uite la ea!
paizisc
Moderator General

Re: "Check deadlock ! "

Postby Odahviing » 24 Jan 2012 14:53

multumesc pentru raspuns. totusi, poti da cateva exemple? am si eu pe cineva unde pot merge, dar vreau sa am macar o idee marunta inainte sa ii las masina pe maini. mai ales ca nu pot sta langa el cat umbla la ea. cat despre mesajul care-mi apare in bord?
Odahviing
Membru Incepator

Return to Probleme / Discutii Golf VI (MK6) si Jetta