Sa votam noii moderatori

Discutii off topic - sondaje ( vot ) - intrebari diverse ...

Moderator: cotto

Re: Sa votam noii moderatori

Postby Picinell » 20 Nov 2011 22:23

corect ... dar sa aibe cat de cat notiuni in domeniu nu sa fie afon ...
sa-si fi facut ceva la masina singur ... sa stie elemente necesare
Mk3 1.6 75 hp AEA ( EX )
Mk4 1.6 101 hp SR / AKL
Mk3 2.0 116 hp
ID golf_club_ro
Tel 0768.312.741
Picinell
Site Admin

Postby Catalindesign » 20 Nov 2011 22:29

da normal...sa aibe cunostinte despre mecanica (minimul necesar), dar nu trebuie sa fie un as in ale mecanici...ca nici saracu mecanic de service nu stie raspunsul la toate intrebarile noastre.

PICI tot esti online....schimba tata ora la forum...ca merge pe ora de vara...si e ciudat sa postez cu o ora inainte:D
VOLKSWAGEN GOLF 3
Motor: 1.6 ABU - 55kW - 75 CP (in carte)
Dotari: ABS, Servo, Trapa Electrica si Proprietaru
VN 07 KTZ
Galati-Romania
My GOLF 3 | VN 07 KTZ
Catalindesign
Moderator

Postby B220YAN » 20 Nov 2011 23:28

E bn ca moderatorul sa aibe notiuni de mecanica deoarece el este mai mereu online si te poate ajuta cu un sfat dar
s-ar putea face cate un moderator pentru fiecare regiune daca ma intelegeti :idea:
E-mail: iordachenicolaealbert@yahoo.com
Yahoo ID: tyno_tyno_tyno
Tel: 0726118439/0761253839
MK 3, 1.8 , 75 cp AAM
Cand un barbat deschide portiera masinii unei femei, fie masina este noua, fie are o sotie noua.)
MK 3 Old and proud
B220YAN
Membru nivel 1

Postby mentalleyes » 21 Nov 2011 00:52

de acord cu YAN,trebuie sa avem si pe bucuresti pe cineva,cum marian KTN,nu prea mai este activ,sau WLY,mai numeste unul,eu zic sa fie pentru fiecare categorie in parte si activitatea pe forum o consider factorul forte,mecanica toti stim daca ne pasioneaza intradevar masina pe care o avem,nu cred ca daca treci printr-o experienta uiti de ea si nu poti da un sfat cuiva,dar degeaba esti as in masini daca pe forum nu intri deloc...se gasesc si la 5 si la 6 sigur oameni,la 5 pot mentiona pe cosmin CSN sau myke PVT,(au demontat jumate din masina lui alin) si culmea au pus si piesele inapoi. 8-) :D
old vw's dont leak oil! they just mark their spot!
0766949941
Y.M:mentalleyes
viewtopic.php?f=57&t=152
mentalleyes
Membru nivel 5

Postby harap09 » 21 Nov 2011 01:15

Votez urmatorii moderatori:
Draku Roshu
Valih
B 58 KTN
Mentalleyes - (este un membru proactiv, isi doreste asta, are coerenta in idei.....si e din Buzau de la mama :D )

Consider ca au dat dovada de decenta pe forum...cel putin in perioada de cand sunt eu activ (nu am stat sa citesc cele peste 1000 de posturi ale fiecaruia)
Pe langa alegerea moderatorilor cred ca ar trebui regandite si APLICATE niste reguli mai clare privind modul de postare.

Toate cele bune!
Improving Perfection!
0765506983
harap09
Membru nivel 3

Postby Draku Roshu » 21 Nov 2011 14:17

nu am nimik cu KTN si nici cu WLY(rosivalent) dar daca vreau sa ma ajute ei pot so fac ducandu-ma pe forumul vee dub ului , ii gasesti mai des si mai mult acolo , atat pe forum cat si la intalniri , va repet nam nimic cu ei si ii stimez pentru ceea ce sunt dar ori sunt din GOLF CLUB ori din VEE DUB ca sa intelegem , intrebarea asta a trebuit sa o aud de zeci de ori de la alti membrii si nu am stiut sa raspund la ea pentru ca nu am vrut sa ating pe vreunu din voi sau din ei
Cum ar fi ca MYKE87 care a plecat la GOLF ADDICTED sa stea si sa ramana in ambele locuri , e vorba ca e cerebral si cand a plecat , plecat e, pacat de un membru pierdutde care am fi avut nevoie
Draku Roshu
Membru nivel 5

Postby mentalleyes » 21 Nov 2011 19:07

Draku Roshu wrote:nu am nimik cu KTN si nici cu WLY(rosivalent) dar daca vreau sa ma ajute ei pot so fac ducandu-ma pe forumul vee dub ului , ii gasesti mai des si mai mult acolo , atat pe forum cat si la intalniri , va repet nam nimic cu ei si ii stimez pentru ceea ce sunt dar ori sunt din GOLF CLUB ori din VEE DUB ca sa intelegem , intrebarea asta a trebuit sa o aud de zeci de ori de la alti membrii si nu am stiut sa raspund la ea pentru ca nu am vrut sa ating pe vreunu din voi sau din ei
Cum ar fi ca MYKE87 care a plecat la GOLF ADDICTED sa stea si sa ramana in ambele locuri , e vorba ca e cerebral si cand a plecat , plecat e, pacat de un membru pierdutde care am fi avut nevoie

LIKE ;)
old vw's dont leak oil! they just mark their spot!
0766949941
Y.M:mentalleyes
viewtopic.php?f=57&t=152
mentalleyes
Membru nivel 5

Postby paizisc » 21 Nov 2011 22:15

momo?
we5t?
jok?

ps: sunt fara a avea nimic personal, impotriva implicarii pe post de moderator, a celor care au propus fondarea unui alt club si site in ultimele 6 luni.
paizisc
Moderator General

Postby Patthy VIP » 21 Nov 2011 22:19

Trebuie avuta grija in alegerea moderatorilor... Fiindca unii cum au vazut ca a inceput scandalul si se cam strica treburile deja vor sa plece pe alte forumuri... Daca tot se iau hotarari acum pt comunitatea asta macar sa se termine cu teatrul si orgoliile... Ori suntem in golf club ori nu... Fara prefacatorii ca va pasa de ce se intampla aici cand in realitate va ganditi sa plecati fiindca spuneti ca golf club s-a dus de rapa...

ILUZII! Golf club va deveni mai puternic..
A girl who ain't afraid to get a little engine grease under her fingernails.

Image

clean mk3 under construction
mk2 old school project
VIP Customs - modificari si reparatii din fibra de sticla & polish jante

id mess: patthy71
Patthy VIP
Moderator

Postby Paul » 24 Nov 2011 21:05

Patty ii urmaresc eu si nu o sa faca prostii ;)

Trebuie facut ceva pentru a mentine interesul pentru club, pentru a atrage noi membrii. Pici trebuie sa ia niste decizii, ce vrea sa faca cu el si cum iar de acolo e foarte simplu :) E mult prea lejera toata treaba ...
Paul
Membru nivel 3

Postby paizisc » 24 Nov 2011 21:19

eu propun ca din buc sa fie numai 2 sau 3 moderatori, avand in vedere ca sunt deja 2 respectiv KTN si WLY care desi in ultima vreme nu au timp de forum, sunt cam printre pionierii forumului si ar fi pacat sa renuntam la ei, sa mai fie unul!
Exclus dintre cei care vb urat (adica eu), sau cei care ar fi ramas membru Golf-Club numai pentru functie si avantaje.
Exclus cei care au propus sau chiar au format alt club.
Paul si tu esti ok, daca nu te apuca dracii
Ei trebuie sa fie coerenti, sa aiba bun simt, sa aiba minimul de cultura generala si sa stie sa scrie si sa citeasca romaneste, sa fie calmi si nu neaparat persoane super-publice cu prietenii in randul membrilor, ca pestele de la cap se"mpute! sa aibe Golf si sa aibe notiuni generale despre masini.
Trebuie sa fie prezenti cel putin odata pe luna la intalnirea locala!

Si da, desi ne-am injurat si jignit urat, cu scuzele de rigoare si sper sa le accepte, il propun pe Harap de la Cta. (mi-a zis mie cineva ca e baiat bun)
paizisc
Moderator General

Postby harap09 » 24 Nov 2011 22:55

Multumesc, scuzele se accepta! Raman totusi solidar deciziei de a NU fi moderator. Consider ca sunt prea nou-venit si ca pentru aceasta functie este nevoie de o realizare notabila la acest club, ori eu, nu ma incadrez inca! Mai ales ca deja am facut o mica gafa pentru care am fost dojenit de Cotto (ii si multumesc pe aceasta cale).
Improving Perfection!
0765506983
harap09
Membru nivel 3

Postby B 58 KTN » 24 Nov 2011 23:40

Se intampla sa mai si gresim ca doar, oameni suntem.... ;)

"A fi domn e o întâmplare, a fi OM e lucru mare" cum spune o vorba din batrani.... :D

PS: Te descurci bine pentru un "incepator"....

Bafta in continuare!
MK4 / 2001 / AUS / 1.6 / 16V / NGK Iridium / H&R / Hella / JOM / Xenon / Plasma / Zimmerman / K&N / Recaro / Full Led / DZ1 wheels

YM: marian.catana
Alpinism / Alpinism Utilitar
B 58 KTN
Moderator

Postby paizisc » 25 Nov 2011 07:07

harap09 wrote:Multumesc, scuzele se accepta! Raman totusi solidar deciziei de a NU fi moderator. Consider ca sunt prea nou-venit si ca pentru aceasta functie este nevoie de o realizare notabila la acest club, ori eu, nu ma incadrez inca! Mai ales ca deja am facut o mica gafa pentru care am fost dojenit de Cotto (ii si multumesc pe aceasta cale).

macar iti place golf, ai idee despre el, stii sa scrii si sa citesti corect si mai stii sa te si exprimi!

ps: a nu se uita esenta termenului moderator, ce indatoriri are fata de un forum.
paizisc
Moderator General

Postby Paul » 25 Nov 2011 18:21

paizisc sa stii ca m-am desteptat si eu putin in ultima vreme si am reusit sa trec peste acele lucruri care ma faceau sa "ma ia dracii"

Din pacate n-am stiut sa le tin doar pentru mine dar acuma este mult mai bine.

Daca are nevoie pici de ajutor, ajut cu cea mai mare placere indiferent despre ce ar fi vorba.

Nu prea inteleg ideea de a te certa cu cineva care este practic in "acceeasi oala" cu tine. Avem idei, pareri diferite dar asta nu inseamna ca a ta este mai buna, sau a mea dreapta sau a lui x este roz. Trebuie sa invatam sa ascultam fiecare parere, sa analizam dupa care tragem concluziile !
Paul
Membru nivel 3

PreviousNext

Return to Cafenea