SIGLA (Emblema, Logo) GOLF-CLUB

Comenzi si discutii

SIGLA (Emblema, Logo) GOLF-CLUB

Postby Draku Roshu » 17 Apr 2011 02:24

Aici putem discuta despre crearea siglei, votarea ei, si ulterior despre furnizarea si procurarea ei prin posta pe baza de comanda
Mantionez ca sigla este din autocolant la fel ca si parasolarele si stikerele ptr mashina, si se vor lipi in stanga sus pe luneta din spate cat mai in coltz
va astept cu propuneri legate de sigla daca este ok cea afisata mai jos sau nu

POZA VA FI MODIFICATA PUTZIN SI VA FI INGROSATA PE TOATE DUNGILE (fata de cea din poze) , AUTOMAT VA FI MAI VIZIBILA DAR SI MAI REZISTENTA
VA FI MAI REZISTENTA DATORITA FAPTULUI CA PARTEA ADEZIVA E DE O MAI BUNA CALITATE DAR SI SUPRAFATA DE LIPIRE VA FI MAI LATA, NU VA FACETZI GRIJI CA VI SE DEZLIPESTE LA SPALATORIE VREUN STICKER PARASOLAR SAU VREO SIGLA , PTR CA PICINEL FOLOSESTE NUMAI SUPER GLUE , MOMENT SI PICATURA ASA CA NU VA FACETZI GRIJI, EU PERSONAL AM DEZLIPIT UN STICKER DE CURAND DE PE LUNETA SI MIA LUAT O JUMA DE ORA SA RACAI LITERELE SI ADEZIVUL
CA DIMENSIUNI E BINE ASA, EU ZIC SA NU O MAI MICSORAM LA DIMENSIUNI (SA NE ZICA MARIUS ALIAS JYM CAT/CAT ESTE)

PICI A ZIS CA O SA SE OCUPE DE ASTA SA LE SCOATA EL SI O SA NE ADUCA LA TOTI CONTRA COST EVIDENT SI VA TRIMITE SI IN TZARA

cine este pentru ?
cine este impotriva?
cine se abtzine?

si argumentatzi de ce ! in cazul in care nu suntetzi pentru sau va abtzineti poate venitzi cu o idee mai buna near prinde bine
Attachments
untitled.JPG
Photo0284.jpg
Draku Roshu
Membru nivel 5

Re: SIGLA (Emblema, Logo) GOLF-CLUB

Postby Paul » 17 Apr 2011 09:36

Ssa ceva mi-as pune pe masina fara discutie !

Arata foarte bine dar parerea mea e sa nu conditionam lumea sa o puna pe luneta. Daca ei vor pe bara fata? Sau spate? Sau pe aripa? Sau cine stie in ce loc? :)
Paul
Membru nivel 3

Postby razvan » 17 Apr 2011 21:12

mie unu imi place de cand am vazut-o prima data vineri pe 15 04 2011 si sunt de acord cu draku sa o mai ingrosam un pic de tot si poate ar merge facuta si pe alte culori in afara de alb .
Aaaaa si inca un lucru mai sunt de acord sa fie si contra cost pt ca banuiesc ca mai toata lumea poate dispune de un 5-10 lei akolo sau cat o fi.
P.S. parerea mea :D
razvan
Membru nivel 3

Postby Draku Roshu » 20 Apr 2011 17:52

razvan wrote:mie unu imi place de cand am vazut-o prima data vineri pe 15 04 2011 si sunt de acord cu draku sa o mai ingrosam un pic de tot si poate ar merge facuta si pe alte culori in afara de alb .
Aaaaa si inca un lucru mai sunt de acord sa fie si contra cost pt ca banuiesc ca mai toata lumea poate dispune de un 5-10 lei akolo sau cat o fi.
P.S. parerea mea :D

pe alte culori daca o facem nu se va mai vedea pe geam daca o facem neagra mai ales daca pui folie
daca o facem galbena seamana a 4tun sau midnight
si daca o facem si alte culori unu o sa aibe rosie unu galbena si o sa avem tricolor ori toti alba si pusa in acelasi loc ori nusi mai pune , parerea mea
iar referitor la contracost sigur si oricum va fi contracost pentru ca cine le face il costa si pe el multe alte chestii
nimeni nu iti face gratuit nimik pe lume :)
si stickerele si parasolarele costa , deci implicit si astea costa , dar cat costa asta e problema, daca un sticker e 1 ron si un parasolar 10 ron asta va fi undeva pana in 5 ron cel mult , cam la 3 sau 4 ron nu cred ca poate fi mai mult dar ca sa fie o suma rotunda sic 5 ron, acum sa ne confirme PICINEL cam la cat il duce pe el si daca se baga sa le faca el
Draku Roshu
Membru nivel 5

Postby ady_p » 20 Apr 2011 20:00

si eu sunt de akord sa ramana sigla asta.asa k ar kam trebuiiiiii sa ne apucam de treaba k sa stim k am terminat si cu problema cu (Emblema, LOGO) :))
golf 3 1.6 gt 101cp stock
ady_p
Membru nivel 2

Postby ady_p » 20 Apr 2011 20:00

nu k am dreptate? :))))
golf 3 1.6 gt 101cp stock
ady_p
Membru nivel 2

Postby andreutzzz » 22 Apr 2011 09:00

si eu sunt pro acestui logo , abea astept sa ajunga pe masini :D :D :D :D :D
andreutzzz
Membru nivel 5

Postby Draku Roshu » 22 Apr 2011 16:20

ady_p wrote:nu k am dreptate? :))))

ai dreptate in ceea ce zici mai sus dar ce facem cu cei care nu intzeleg ca trebuie sa o punem in acelasi loc
faptul ca o punem toti in acelasi loc denota faptul ca suntem un club nu o adunatura

eu propun sa o punem sus in stanga

iar cei care au eleron poate sa il puna mai jos umpic cat sa se vadadar sa nu depaseasca 25% in jos

va asteptam cu voturile voastre
Draku Roshu
Membru nivel 5

Postby valyh » 22 Apr 2011 21:13

daca ar fi mai ingrosata ar da super....mie unul imi place ideea si stickerul :D acum cam cat ajunge si mai important cati doritori sunt
Image
fuck new model cars..i'm riding old school!
pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie!
my clean mk3 under construction
mk2-old school project
ceva de vorbit cu mine? (click aici!)->mk3vip Image
valyh
Moderator General

Postby Draku Roshu » 22 Apr 2011 21:57

valyh wrote:daca ar fi mai ingrosata ar da super....mie unul imi place ideea si stickerul :D acum cam cat ajunge si mai important cati doritori sunt

clar va fi mai ingrosata si nu ar costa f mult daca un sticker e 1 RON si un parasolar e 10 RON un logo ar trebui sa fie pana in 5 RON , am vb cu PICI si iam zis sa incerce sal faca mai ieftin cam la 4 RON dar sa vedem daca face mai multe comenzi are reducerede de la 5 la 4 RON/LOGO
Draku Roshu
Membru nivel 5

Postby Myke87 » 23 Apr 2011 15:12

Sunt de acord cu aceste reguli si cu acest logo
MK5 105cp/2004 + Chiptuning DimSport
Myke87
Membru nivel 3

Postby Emowreck23 » 24 Apr 2011 12:41

Draku Roshu wrote:Aici putem discuta despre crearea siglei, votarea ei, si ulterior despre furnizarea si procurarea ei prin posta pe baza de comanda
Mantionez ca sigla este din autocolant la fel ca si parasolarele si stikerele ptr mashina, si se vor lipi in stanga sus pe luneta din spate cat mai in coltz
va astept cu propuneri legate de sigla daca este ok cea afisata mai jos sau nu

POZA VA FI MODIFICATA PUTZIN SI VA FI INGROSATA PE TOATE DUNGILE (fata de cea din poze) , AUTOMAT VA FI MAI VIZIBILA DAR SI MAI REZISTENTA
VA FI MAI REZISTENTA DATORITA FAPTULUI CA PARTEA ADEZIVA E DE O MAI BUNA CALITATE DAR SI SUPRAFATA DE LIPIRE VA FI MAI LATA, NU VA FACETZI GRIJI CA VI SE DEZLIPESTE LA SPALATORIE VREUN STICKER PARASOLAR SAU VREO SIGLA , PTR CA PICINEL FOLOSESTE NUMAI SUPER GLUE , MOMENT SI PICATURA ASA CA NU VA FACETZI GRIJI, EU PERSONAL AM DEZLIPIT UN STICKER DE CURAND DE PE LUNETA SI MIA LUAT O JUMA DE ORA SA RACAI LITERELE SI ADEZIVUL
CA DIMENSIUNI E BINE ASA, EU ZIC SA NU O MAI MICSORAM LA DIMENSIUNI (SA NE ZICA MARIUS ALIAS JYM CAT/CAT ESTE)

PICI A ZIS CA O SA SE OCUPE DE ASTA SA LE SCOATA EL SI O SA NE ADUCA LA TOTI CONTRA COST EVIDENT SI VA TRIMITE SI IN TZARA

cine este pentru ?
cine este impotriva?
cine se abtzine?

si argumentatzi de ce ! in cazul in care nu suntetzi pentru sau va abtzineti poate venitzi cu o idee mai buna near prinde bine

Salut, te ocupi de stickere de genu'?
As vrea si eu unul dar putin modificat (fara bad boy) daca se poate modifica. Stima
Mk3 Coupe '95, 1.8 ADZ Pink Floyd "...asa am luat-o..."
YM: ovidiu_mih2006
Emowreck23
Membru nivel 3

Postby Draku Roshu » 24 Apr 2011 15:06

Emowreck23 wrote: Salut, te ocupi de stickere de genu'?
As vrea si eu unul dar putin modificat (fara bad boy) daca se poate modifica. Stima

-nu eu ma ocup de stickere sigle parasolare sau tricouri ci PICINEL le face
-sa stii ca nu se poate modifica pentru ca sa stabilit deja si asa va ramane pentru toata lumea care vrea sal puna pe mashina si sa arate ca e membru GOLF-CLUB
-nu se pot face mai multe modele mai multe culori sau mai multe dimensiuni ci va fi unu singur pentru toata lumea
-ia legatura cu PICINEL sau cu membru golf club din orashul tau (IASI) care se ocupa de intalniri si poate satzi procure de la PICI tot ce vrei stikere parasolare sigle
Draku Roshu
Membru nivel 5

Postby Draku Roshu » 26 Apr 2011 11:17

Paul wrote:Ssa ceva mi-as pune pe masina fara discutie !

Arata foarte bine dar parerea mea e sa nu conditionam lumea sa o puna pe luneta. Daca ei vor pe bara fata? Sau spate? Sau pe aripa? Sau cine stie in ce loc? :)

dupa cum bine atzi vazut si voi la toate cluburile care se respecta au o sigla, si toti membrii acelui club au sigla lipita in acelasi loc
chiar toate cluburile indiferent care ca e 4 t sau mid sau inferno sau care o mai fi o au in luneta si in stanga sus nam vazut pe nimeni cu ia pe bara sau pe aripa :))

daca vrem sa punem si pe bara si pe capota si pe etc... ne luam mai multe si ne punem si pe parbriz pe mijloc sau pe volan si pe oglinzi

clar ca pe luneta se vede cel mai bine e locul unde sare in ochiul celui care trece pe langa mashina ta pe jos pe motor sau in depasire
acum ramane sa votam
cine e pentru stanga sus ?
cine nu ?
si cine se abtzine ?
Draku Roshu
Membru nivel 5

Postby marius_golf3 » 27 Apr 2011 10:18

Paul
Membru nivel 2

are dreptate omu :)) eu o sa mi-o pun sub capota :X glumeam daca vom face cum a zis omu va fi o adunatura nu un club so a mea oricum acolo ramane :D
Mk3 1.4 ABD Suspensie Reglabila , Filtru Sport,Volan Sport,Toba Finala Remus,Jante aliaj 15".
Id marius_2oo5
marius_golf3
Membru nivel 5

Next

Return to Stikere, Parasolare, Sigle & Tricouri Golf Club