informatii,sfaturi

Ai Golf 5 sau Jetta / ai o problema / vrei un sfat / posteaza aici.

informatii,sfaturi

Postby King » 06 Jul 2012 13:49

Salut baieti,

Momentan sunt posesorul unui Golf 3, motor AFN 1,9 107 hp insa am zis sa trec la stadiul urmator si un posesor de golf,atunci cand schimba masina,ce poate alege? Imi raspund singur: un alt GOLF.

Asa ca sunt decis sa achizitionez un alt Golf,dar ceva mai nou. Mai exact ,sunt interesat de un Golf 5 motor de 2000 diesel,140 hp. Insa aici am nevoie de ajutorul vostru.
Din cate am mai auzit si eu,acest model,are probleme cu injectoarele,este adevarat? Chiar toate modelele,sau unele au fost produse cu un tip de injectoare iar altele cu alt tip? Sau exista mai multe tipuri de motor care dezvolta 140 hp?
Daca are careva dintre voi un model de golf 5 2.0 140 hp,ce probleme a intanlit la el si ce model d motor are?
Apoi cam ce consum are un Golf cu un asemenea motor?( AFN-ul meu, e putin cam renumit pentru fiabilitate si pentru consum,parerea mea)

Multumesc si astept sfaturi din partea voastra.
King
Membru nivel 1

Re: informatii,sfaturi

Postby King » 08 Jul 2012 15:18

Sau astept din partea voastra macar un sfat legat de ce motor de Golf 5 vi se pare voua mai fiabil. Eu ma gandesc sa aleg intre asta de 140 hp si cel de 105 hp adica intre motorul de 2.0 si clasicul de 1.9. Voi ce spuneti?
King
Membru nivel 1

Return to Probleme / Discutii Golf V (MK5) si Jetta