Usa stanga spate blocata

Ai Golf 3 sau Vento / ai o problema / vrei un sfat / posteaza aici.

Moderator: Patthy VIP

Usa stanga spate blocata

Postby Emy01 » 11 Nov 2012 16:46

O problema aparuta dupa ce am tinut masina in garaj 2 saptamani. usa stanga spate blocata nu se deschide nici din interior nici din exterior. butonul se ridica din inchidere dar degeaba. chiar daca apas eu pe el si dupa il ridic tot nimic. cum as putea rezolva problema? :|
Emy01
Membru nivel 2

Re: Usa stanga spate blocata

Postby Emy01 » 16 Nov 2012 13:12

nimeni nimic! :|
Emy01
Membru nivel 2

Postby valyh » 16 Nov 2012 16:37

incearca sa desfaci fata de la portiera din interior si sa vezi un pic ce nu e in regula...poate ramane bocat pe inchis
Image
fuck new model cars..i'm riding old school!
pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie!
my clean mk3 under construction
mk2-old school project
ceva de vorbit cu mine? (click aici!)->mk3vip Image
valyh
Moderator General

Postby Emy01 » 17 Nov 2012 10:13

valyh wrote:incearca sa desfaci fata de la portiera din interior si sa vezi un pic ce nu e in regula...poate ramane bocat pe inchis

nu stiu cum. am incercat dar nu am reusit. am desfacut 2 suruburi am dat jos manerul de la geam..si am tras dar nu merge. as fi recunoscator daca mi-ai zice si mie pasii. :D
Emy01
Membru nivel 2

Postby Andy_Robert » 26 Nov 2012 22:12

vezi ca s-ar putea sa mai ai suruburi si sub plasa difuzorului...cauta peste tot pe unde ar putea fi suruburi...si apoi tragi de ea pur si simplu pentru ca are niste cleme de plastic si se va desprinde...poti incerca sa bagi sub ea o surubelnita si sa incerci sa o desprinzi asa...este posibil ca unele cleme sa se rupa sau sa se dezlipeasca dar...asta e...mie mi s-au desprins 2 de pe capitonaj si le-am lipit la loc cu super glue...spor la treaba si spune-ne si noua ce ai facut
Andy_Robert
Membru nivel 2

Return to Probleme / Discutii Golf III (MK3) si Vento